CALLIA ALTA Shiraz / Malbec

BODEGAS CALLIA, SAN JUAN, ARGENTINA

Odrůda: 60% Shiraz, 40% Malbec

Barva: Tmavě rubínová s fialovými odlesky.

Vůně: Aroma zralých ostružin, černého rybízu a fíkové marmelády.

Chuť: V ústech je velmi šťavnaté, se středními taniny a tóny zralého tmavého ovoce, s náznakem kouře, karamelu a rozinek. Dobrá komplexnost a struktura.

Snoubení s jídlem: Hodí ke steakům, těstovinám, asijské kuchyni i sýrům.

 

: ks 257 Kč
Dostupnost: Skladem
 
Druh červené
Odrůda Víceodrůdové víno
Vinařství Bodegas Callia
Země původu Argentina
Vinařská oblast Valle de Tulum
Potenciál zrání 3 měsíce v barikových sudech z francouzského a amerického dubu.
Ideální teplota podávání 16 - 18°C
Obsah alkoholu 13,5%
Počet v kartonu 6 ks
Objem 0,75 l

Vinařství Bodegas Callia vzniklo z přesvědčení, že je možné vyrobit zcela nový styl vína. Během celého procesu pěstování hroznů a výroby vína se řídí jednotlivými fázemi měsíce, které podle zakladatelů vinařství mohou ovlivnit kvalitu výsledného produktu. Jejich vinice se nacházejí ve Valle de Tulum v regionu San Juan, druhé nejvýznamnější oblasti v Argentině. Díky stálému klimatu s jen malým objemem srážek zde mají hrozny optimální podmínky jako je dostatek slunečního svitu, lehkého vánku a suchého vzduchu z pouště. Výrazné teplotní rozdíly se pohybují od -9°C v zimě po 45°C během léta. Průměrný věk keřů je 15 let. Bodegas Callia patří spolu s Bodegas Salentein do holandské skupiny M. P. Wines.

Vinařství BODEGAS CALLIA

 Vinařství Bodegas Callia vzniklo z přesvědčení, že je možné vyrobit zcela nový styl vína. Během celého procesu pěstování hroznů a výroby vína se řídí jednotlivými fázemi měsíce, které podle zakladatelů vinařství mohou ovlivnit kvalitu výsledného produktu.

Jejich vinice se nacházejí ve Valle de Tulum v regionu San Juan, druhé nejvýznamnější oblasti v Argentině. Díky stálému klimatu s jen malým objemem srážek zde mají hrozny optimální podmínky jako je dostatek slunečního svitu, lehkého vánku a suchého vzduchu z pouště. Výrazné teplotní rozdíly se pohybují od - 9°C v zimě po 45°C během léta. Průměrný věk keřů je 15 let.

Bodegas Callia patří spolu s Bodegas Salentein do holandské skupiny M. P. Wines.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář