TANGUERO Cabernet Sauvignon

215 Kč 178 Kč bez DPH
Skladem

FINCA FLICHMAN
MENDOZA, ARGENTINA

Detailní informace

Detailní popis produktu

S vášní pro tango. S chutí Argentiny. TANGUERO

Lahodné víno nejen pro milovníky vášnivého tanga.


Odrůda: 
100% Cabernet Sauvignon

Barva: Rubínově červená.

Vůně: Komplexní vůně červeného ovoce a koření.

Chuť: Sametová, kořenitá a zakulacená chuť s tóny ostružin, černého rybízu a malin, s dlouhým a komplexním závěrem a lehkým dotekem vanilky.

Zrání: 3 měsíce na dubových sudech.

Potenciál zrání: 3 roky od data lahvování.

Snoubení s jídlem: Červené maso a zvěřina, těstoviny s omáčkami, polotvrdé sýry.

Ideální teplota podávání:  14 – 16 °C.

Obsah alkoholu: 13 %


Vinařství Finca Flichman je jedním z nejstarších a nejrespektovanějších vinařství Argentiny. Usedlost se nachází v Maipu, jižně od řeky Mendoza, v oblasti zvané Barrancas. Dnes je vinařství součástí skupiny Sogrape, největšího portugalského producenta vín.

Hlavní enolog vinařství Finca Flichman German Berra byl zvolen v Argentině nejlepším enologem pod 40 let.

Tanguero je řada vín inspirovaná vášní pro argentinské tango. Slovo "tanguero" označuje tanečníka tanga, se kterým se můžete potkat na Milongách, večerech věnovaných tomuto tanci jak v Argentině, tak i u nás. Nechejte se v myšlenkách unášet rytmy tanga a vychutnejte si toto intenzivní víno inspirované vášnivým argentinským tancem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Argentinská vína
Druh: červené
Objem: 0,75 l
Odrůda: Cabernet Sauvignon, Malbec
Vinařství: Finca Flichman
Země původu: Argentina
Země původu: Argentina
Vinařská oblast: Mendoza
Ideální teplota podávání: 16 – 18°C
Analytika vína: Alkohol 13%, kyselinky 4.84 g/l, Zb.cukr 2.30 g/l
Počet v kartonu: 6 ks
Objem: 0,75 l
Země původu (text): ARGENTINA - Sněhem pokryté vrcholky And, deštné pralesy, vodopády, jezera, ale hlavně pampy pokrývající většinu území – to vše je Argentina – pátá největší vinařská země světa. Počátky vinohradnictví v Argentině můžeme sledovat již od roku 1557, kdy sem španěl Juan Cedrón přivezl první vinnou révu. Během 19.století se spolu s mnoha imigranty ze Španělska, Francie, Německa a Itálie, dostaly do Argentiny i nové odrůdy vinné révy. Díky rostoucím zkušenostem s pěstováním vinné révy a rozvoji infrastruktury se produkce vína koncem 19.století rychle zvyšovala. Naneštěstí výrobci sledovali spíše kvantitu než kvalitu vína, a proto většina vín z tohoto regionu nebyla vhodná pro vývoz. To se změnilo koncem 90. let 20.století, kdy se kvalita vín začala zlepšovat a díky tomu vzrostl i export vína. V současnosti je Argentina největším výrobcem vín v Jižní Americe a třináctým největším vývozcem na světě. Vinohradnictví v Argentině ovlivňují Andy v jejichž podhůří jsou nejvýznamnější vinařské regiony země - Salta, La Rioja, San Juan, Catamarca, Río Negro a Buenos Aires. Díky čistému vzduchu a zavlažování průzračnou horskou vodou se zde dobře daří mnoha odrůdám Hlavní a nejznámější vinařskou oblastí v Argentině je Mendoza, kde se vyrábí více než 60% z celkové produkce argentinských vín. Celých 84% z celkového exportu tvoří vína vyprodukovaná právě v této oblasti. Klimatické podmínky – ideální teploty a vlhkost vzduchu, dlouhé slunečné dny, a vhodné podloží, to vše dělá z Mendozy vinařskou oblast ideální pro pěstování vín té nejvyšší kvality. Nejtypyčtější odrůdou pro tento region je Malbec. Dalšími modrými odrůdami jsou Bonarda, Sangiovese, Tempranillo, Cabernet Sauvignon, Merlot, Barbera, Pinot Noir a Syrah. Hlavní domácí bílou odrůdou je pak Torrontés - vyrábí se z ní poměrně aromatická vína. Dalšími bílými odrůdami jsou Chardonnay, Chenin Blanc, Sauvignon Blanc, Riesling, Viognier a Sémillon. I když tradice dovozu argentinských vín do Evropy začala poměrně nedávno, do budoucnosti bude určitě úspěšně pokračovat k velké radosti všech milovníků vynikajícího vína.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství FINCA FLICHMAN

První vinice dal vysadit roku 1873 visionářský průkopník Sami Flichman. V roce 1910 rodina Flichman slavnostně znovuotevřela doménu pod názvem Finca Flichman. Sami byl následován svým synem, který vystudoval enologii ve Francii a využil nabyté znalosti k tvorbě prémiových vín. Nejlepším exponátem bylo víno Caballero de la Cepa, jedno z nejznámějších a nejrespektovanějších argentinských vín.

Finca Flichman je jedním z nejstarších a nejrespektovanějších vinařství Argentiny. Usedlost se nachází v Maipu, jižně od řeky Mendoza, v oblasti zvané Barrancas. Dnes je vinařství součástí skupiny Sogrape, největšího portugalského producenta vín.