Yerba Maté Taragüi CITRUS - se stonkem 500g

Typický jihoamerický nápoj s extraktem z citrusových plodů

Země původu: Argentina

Mate Taragui znamená v Jižní Americe č.1. Je pěstováno a baleno společností Las marías, rodinnou argentinskou firmou, která se pohybuje v oboru “maté” více než 80 let.

Maté, známé také jako “jihoamerický zelený čaj”, je jedinečný a velmi výživný nápoj připravovaný z lístků rostliny cesmína paraguayská, stromu, který roste pouze v subtropické Jižní Americe.

Maté zvyšuje energii, bojuje s únavou těla a vyrovnává všechny jeho funkce.

Více informací o historii mate, jeho zdraví prospěšných účincích, rituálu maté a detailním návodu jak přípravu najdete ZDE.

Návod na přípravu výborného Maté Taragüi:

1- Naplnit nádobku do tří čtvrtin čajem maté

2- Přikrýt nádobku, obrátit ji a několikrát protřepat, aby se čaj maté dobře rozložil.

3- Když obrátíte znovu nádobku do výchozí polohy, dbejte, aby v ní zůstal čaj nakloněn přibližně v úhlu 45°, aby se tak po straně vytvořil prázdný prostor. Čaj maté v tomto prostoru navlhčete trochou vlažné vody a po chvilce přidejte trochu teplejší vody.

4- Počkejte až čaj maté absorbuje vodu a teprve tehdy vložte pítko (brčko) do vlhkého maté tak, aby se pevně zapíchlo a zůstalo opřené o stěnu nádobky.

5- Začněte lít opatrně po brčku horkou vodu mezi 70 a 80°C, nikdy vařící, a postupujte na maté suché tak, abyste dostali chuť maté postupně, nádobku za nádobkou. Nikdy se nedoporučuje zaplavit maté hned napoprvé.

: ks 175 Kč
Dostupnost: Skladem
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář