Dárkové balení šunky Jamón Serrano

650 Kč 565 Kč bez DPH
Skladem

Šunka Jamon Serrano, blok bez kosti z vepřové kýty v dárkovém balení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení: 1 ks šunky bez kosti pocházející z vepřové kýty o váze cca 1 kg, příp. 2,5-3 kg.

Cena je uvedena za 1 kg. Objednáte-li 1 balení, bude cena Vaší objednávky vypočítána na základě konkrétní váhy kusu šunky.

K ceně bude připočtena částka 35,-Kč za dárkový box.

Země původu: Španělsko
Doba zrání: 9-12 měsíců
Skladování: 0 - 10ºC
Trvanlivost: 9 měsíců

Španělská sušená šunka Serrano patří v gastronomickém světě mezi fenomén. Tradičně se podává jako tapas, ale jíst jí můžete jen tak. Vaření s ní bylo a je zárukou kvalitního gurmánského zážitku. Ze šunky odkrajujte tenké plátky a nechejte je nejlépe 30 minut dýchat.

Jamón serrano pochází z bílých prasat. Již v dávných dobách obyčejní lidé v horských oblastech Španělska nakládali šunku do mořské soli a poté ji nechávali zavěšenou na určitém místě v domě k usušení. Zhruba za 12 až 18 měsíců bylo možno šunku upevnit na stojan, ze kterého si kdokoliv mohl speciálním nožem ukrojit jemný plátek a vychutnat si lehkou svačinku, nejlépe v doplnění s ovčím sýrem Manchego.  

V současné době představuje Jamón Serrano asi 90% z celkové produkce šunky ve Španělsku. Proces výroby zůstává zachován, avšak dnes se již počítá se s využitím moderních technologických postupů. Šunka se vyrábí nejčastěji z druhu prasat Duroc, Pietrain, Landrace a dalších bílých prasat vyskytujících se v Evropě. Srovnáme-li však výrobu tohoto druhu šunky v ostatních zemích a ve Španělsku, musíme konstatovat, že španělská šunka je mnohem sušší, má pravidelnou strukturu s tukem soustředěným do větších celků, růžově-purpurovou barvu a intenzivní vůni a chuť.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Dárky - delikatesy
Hmotnost: 1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: