BERGSIG Sauvignon Blanc

Kód: VBIL006
Značka: Bergsig
391 Kč 323 Kč bez DPH
Skladem
BERGSIG ESTATE
BREEDE RIVER VALLEY, JIŽNÍ AFRIKA

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůda: 100% Sauvignon Blanc

Barva: Světlá, slámová.

Vůně: Svěží, s tóny citrónové trávy a peckového ovoce.

Chuť: Plná, vyzrálá, s dlouhotrvajícím a pikantně svěžím závěrem.

Snoubení s jídlem: Vhodné k předkrmům a bílému masu, těstovinám se smetanovou omáčkou a salátům s parmezánem či kozím sýrem.
Doplňkové parametry

Kategorie: Jihoafrická vína
Druh: bílé
Objem: 0,75 l
Odrůda: Sauvignon Blanc
Vinařství: Bergsig
Země původu: Jižní Afrika
Vinařská oblast: Breedy Valley
Ideální teplota podávání: 8 - 10 °C
Alkohol: 12,5%
Počet v kartonu: 6 ks
Objem: 0,75 l
Země původu (text): Jižní Afrika - Tradice pěstování vinné révy v Jižní Africe sahá do sedmnáctého století, kdy s ním začali holandští usedlíci. Dodnes je tento vliv znát z názvů vinařských oblastí i na vinětách láhví vín. V roce 1659 to byl Jan Van Riebeeck, kdo „vytvořil“ první víno s názvem „Jižní Afrika“. V roce 1685 byla založena první vinice v oblasti Stellenbosch. O dnešní významné postavení těchto vinic se ale až o mnoho let později zasloužil Henrik Cloete. Ten vinohrady osázel odrůdami Muscat Blanc a Chenin Blanc a začal vyrábět velice kvalitní vína. Žel tyto první úspěchy při pěstování vína v Jižní Africe byly zmařeny počátkem devatenáctého století, kdy vinice napadl révokaz a celý vinohrad zničil. Jihoafrická vína byla poprvé klasifikována v roce 1973. Dnes je v zde 60 oblastí, které nesou označení původu a kvality WO (Wine of Origin). Vína, takto označená na hrdle láhve, musí být vyrobena 100% z deklarované odrůdy a regionu. Na vinicích WO se může pěstovat jen 75 odrůd. Nejtypičtějsí jihoafrickou odrůdou je Pinotage, Chenin Blanc a Sauvignon Blanc. Většina vinařství je situována do oblasti Kapského města, kde je k pěstování vína vhodné klima. Díky Benuelskému proudu z Antarktidy zde vane chladivý mořský vánek, který vytváří chladné podnebí, nezbytné pro výrobu vína. Vedle odrůdy Pinotage, která je pro Jižní Afriku typická, patří mezi hlavní pěstované odrůdy Jižní Afriky Chardonnay, Chenin Blanc, Sauvignon Blanc, Muscat, Cabernet Sauvignon, Merlot, Shiraz a Pinot Noir. Mezi významná vinařství patří Kanonkop Estate, Vriesenhof a Lanzerac. V dnešní době je Jižní Afrika vyhledávanou a módní vinařskou zemí světa a vinařství zde zažívá velký rozmach. Ze 102 000 ha vinic je 73% mladších 10 let.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vinařství BERGSIG

Tato doména, výstižně pojmenovaná Bergsig (Horská vyhlídka),je situovaná na svazích, kde se potkávají vysoko se tyčící Drakenstein a pohoří Hex River.

Rodinná farma, založená roku 1843, je jednou z mála vinařských usedlostí v distriktu Breedekloof. Vlastní ji rodina Lategan a v současnosti ji řídí De Wet Lategan, který zastupuje již šestou generaci.

Toto tradiční historické vinařství , situované na severním vstupu přechodu údolí Bains, se pyšní nejen skvělými víny, ale taktéž naprostou symbiózou s tamní faunou a flórou.