VIÑA MAYOR RESERVA

D.O. Ribera del Duero, Španělsko

Odrůda: 100% Tempranillo

Barva: Tmavě rubínová s nafialovělými odlesky

Aroma: Intenzivní vůně zralého ovoce, s jemnými odstíny dřeva, kůže a kakaa.

Chuť: Plná a komplexní chuť třešní, zralých višní a rybízu s dlouhým a elegantním závěrem. Intenzivní na patře, s jemnou kyselinkou a velmi dobře integrovanými sametovými tříslovinami a tóny dřeva.

Zrání: 18 měsíců v barikových sudech z francouzského a amerického dubu a dalších minimálně 18 měsíců na láhvi před uvedením na trh.

Potenciál zrání: 3 – 8 let od roku lahvování.

Ideální teplota podávání: 16 – 18°C

Snoubení s jídlem: Ideální ke zvěřině a červenému masu na grilu, pyrenejským specialitám Ibérico a zralým sýrům.

Alkohol: 14 % 

: ks 590 Kč
Dostupnost: Momentálně nedostupné
 
Druh červené
Odrůda Tempranillo
Vinařství Bodegas Viña Mayor
Země původu Španělsko
Vinařská oblast D.O. Ribera del Duero
Ideální teplota podávání 16 – 18°C
Objem 0,75 l
Počet v kartonu 6 ks
Obsah alkoholu 14 %

Projekt Bodegas y Viñedos Viña Mayor byl založen v Quintanilla de Onésimo (Valladolid) v roce 1986, v předvečer zrodu samotného označení původu Ribera del Duero D.O. Produkují osobitá vína, s moderním a elegantním stylem, jejichž kvalita je kontinuálně oceňována na nejprestižnějších světových soutěžích. Inovativní značka VIÑA MAYOR byla od svého zrodu propojena s D.O. Ribera del Duero, ovšem dnes se její vliv rozšiřuje do dalších prestižních vinařských regionů v oblasti a produkuje výborná vína ​z D.O. Rueda a D.O. Toro.

Vinařství VIÑA MAYOR

Projekt Bodegas y Viñedos Viña Mayor byl založen v Quintanilla de Onésimo (Valladolid) v roce 1986, v předvečer zrodu samotného označení původu Ribera del Duero D.O. Produkují osobitá vína, s moderním a elegantním stylem, jejichž kvalita je kontinuálně oceňována na nejprestižnějších světových soutěžích. Inovativní značka VIÑA MAYOR byla od svého zrodu propojena s D.O. Ribera del Duero, ovšem dnes se její vliv rozšiřuje do dalších prestižních vinařských regionů v oblasti a produkuje výborná vína z D.O. Rueda a D.O. Toro.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář