Dia de los muertos

 banner_home_57


V Mexiku a u nás slavíme Den mrtvých - "DIA DE LOS MUERTOS"

Día de los Muertos neboli Den mrtvých je v Mexiku jedním z nejvýraznějších svátků.  
Podle tradice se v tento den vrací duše zesnulých ke svým milovaným, aby společně zavzpomínali na vše dobré a společně oslavili koloběh života. Svátek oslavuje zesnulé prostřednictvím jídla, pití a aktivit, které měli během svého života rádi. Symbolem Día de los Muertos je elegantní smrtka La Calavera Catrina.

Během těchto tří dní celé rodiny v Mexiku vyráží na hřbitovy, aby bohatě vyzdobily hroby svých milovaných květinami, svíčkami i oltářemi s oblíbeným jídlem zemřelých nebo osobními předměty. Hřbitovy se mění v barevnou a nádhernou podívanou. Kromě toho si lidé doma vytváří tzv. ofrendas, což jsou malé oltářky vyrobené z květin, uměleckých vyobrazení koster, svíček a osobních nebo oblíbených předmětů zemřelých. Ve městech se konají průvody a oslavy plné lidí s obličejem pomalovaným jako lebka a oblečených ve stylu La Cavalera Catrina.

Všechno tohle dohromady z Día de los Muertos vytváří významný svátek plný barev, kostlivců, tance, hudby a dobré nálady, který v upravené podobě převzalo mnoho států Latinské Ameriky. Tato tradice je natolik kulturně bohatá a výjimečná, že ji UNESCO v roce 2008 zařadilo do seznamu nemateriálního kulturního dědictví lidstva.

Na oslavu mexického svátku mrtvých "DIA DE LOS MUERTOS" jsme pro vás připravili DÁREK!

K objednávce nad 2.500 Kč získáte láhev výborného mexického vína L.A. CETTO Petit Sirah v hodnotě 327 Kč ZDARMA!

Akce platí: 2.11.2017