Puramun Cofermented Malbec, Petit Verdot 2018

Novinka
Značka: Salentein
861 Kč 712 Kč bez DPH
Skladem

PEPE GALANTE, MENDOZA

Detailní informace

Detailní popis produktu


Odrůda:
 73 % tvořené ručně sbíranými hrozny Malbecu a 27 % Petit Verdotu

Barva: Temně rubínová 

Aroma: Přináší tóny borůvek, které se ideálně snoubí s tóny zralého červeného ovoce

Chuť: Šťavnaté, komplexní a vyvážené víno

Zrání: Zrání 12 měsíců v sudech z francouzského dubu (30 % nové, 70 % 2. a 3. použití)

Pontenciál zrání: 5 let

Snoubení s jídlem: Vynikající k červenému masu, zejména hovězímu a jehněčímu, argentinským klobásám Chorizo Argentino, těstovinám s krémovými omáčkami, pizze italského stylu s uzeninou, houbami a olivami.

Srdcová záležitost a projekt Josefa „Pepeho“ Galante, který je považován za otce moderního vinařství v Argentině. Šťavnaté, komplexní a vyvážené víno, které je ze 73 % tvořené ručně sbíranými hrozny Malbecu a 27 % Petit Verdotu, který umocňuje tělnatost Malbecu, jeho objem a délku dochutě a zároveň přináší tóny borůvek, které se ideálně snoubí s tóny zralého červeného ovoce dané Malbecem. Zrání 12 měsíců v sudech z francouzského dubu (30 % nové, 70 % 2. a 3. použití). Limitovaná edice 6000 lahví. Obsah alkoholu 14,5 %.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Argentinská vína
Druh: červené
Objem: 0,75 l
Odrůda: Malbec
Vinařství: Bodega Salentein
Země původu: Argentina
Země původu: Argentina
Vinařská oblast: Mendoza
Potenciál zrání: 3 - 4 roky
Ideální teplota podávání: 16-18°C
Obsah alkoholu: 13, 5%
Počet v kartonu: 6 ks
Objem: 0,75 l
Země původu (text): ARGENTINA - Sněhem pokryté vrcholky And, deštné pralesy, vodopády, jezera, ale hlavně pampy pokrývající většinu území – to vše je Argentina – pátá největší vinařská země světa. Počátky vinohradnictví v Argentině můžeme sledovat již od roku 1557, kdy sem španěl Juan Cedrón přivezl první vinnou révu. Během 19.století se spolu s mnoha imigranty ze Španělska, Francie, Německa a Itálie, dostaly do Argentiny i nové odrůdy vinné révy. Díky rostoucím zkušenostem s pěstováním vinné révy a rozvoji infrastruktury se produkce vína koncem 19.století rychle zvyšovala. Naneštěstí výrobci sledovali spíše kvantitu než kvalitu vína, a proto většina vín z tohoto regionu nebyla vhodná pro vývoz. To se změnilo koncem 90. let 20.století, kdy se kvalita vín začala zlepšovat a díky tomu vzrostl i export vína. V současnosti je Argentina největším výrobcem vín v Jižní Americe a třináctým největším vývozcem na světě. Vinohradnictví v Argentině ovlivňují Andy v jejichž podhůří jsou nejvýznamnější vinařské regiony země - Salta, La Rioja, San Juan, Catamarca, Río Negro a Buenos Aires. Díky čistému vzduchu a zavlažování průzračnou horskou vodou se zde dobře daří mnoha odrůdám Hlavní a nejznámější vinařskou oblastí v Argentině je Mendoza, kde se vyrábí více než 60% z celkové produkce argentinských vín. Celých 84% z celkového exportu tvoří vína vyprodukovaná právě v této oblasti. Klimatické podmínky – ideální teploty a vlhkost vzduchu, dlouhé slunečné dny, a vhodné podloží, to vše dělá z Mendozy vinařskou oblast ideální pro pěstování vín té nejvyšší kvality. Nejtypyčtější odrůdou pro tento region je Malbec. Dalšími modrými odrůdami jsou Bonarda, Sangiovese, Tempranillo, Cabernet Sauvignon, Merlot, Barbera, Pinot Noir a Syrah. Hlavní domácí bílou odrůdou je pak Torrontés - vyrábí se z ní poměrně aromatická vína. Dalšími bílými odrůdami jsou Chardonnay, Chenin Blanc, Sauvignon Blanc, Riesling, Viognier a Sémillon. I když tradice dovozu argentinských vín do Evropy začala poměrně nedávno, do budoucnosti bude určitě úspěšně pokračovat k velké radosti všech milovníků vynikajícího vína.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: