Česko slaví 17.4.2014 "Světový den Malbecu"

Dne 17. dubna letošního roku se počtvrté v historii slaví Světový den odrůdy Malbec - "Malbec World Day". Milujete argentinské víno Malbec a argentinské steaky? U příležitosti oslav již 4. ročníku Světového dne Malbecu 17.4.2014 organizujeme ve spolupráci s vybranými restauracemi a vinotékami speciální akce po celé České republice. Najděte si degustaci Malbeců, degustační večeři či slevy na Malbecy ve vašem regionu na seznamu všem akcí ZDE. 

 

Oslavte s námi SVĚTOVÝ DEN MALBECU!

17.4.2014

 luxusní DEGUSTAČNÍ VEČEŘÍ v restauraci LA CASA ARGENTINA 

23.4.2014

DEGUSTACÍ MALBECŮ v restauraci BUTCHER´S

 
   

Malbec uznávaný evropskými znalci, zvláště anglickými a francouzskými, je odrůda známá a oceňovaná již od dob římského impéria. Malbec, taktéž znám jako Cot, Auxerrois, Cot de Bordeaux či Cahors, původně pochází z regionu Cahors v jihozápadní Francii a je jednou ze šesti odrůd, uznaných pro výrobu červených cuvée v Bordeaux. Stal se prémiovou modrou odrůdou v Argentině, kde našel skvělé klimatické a půdní podmínky pro pěstování a místní vína z této odrůdy získala světový věhlas, o čemž svědčí i mnoho medailových ocenění na odborných soutěžích. Dává vína příjemné chuti a středního těla, s typicky zemitými tóny a intenzivní purpurovou barvou. Díky silné struktuře a chuti získává lehce rustikální nádech. Díky svým robustním taninům je Malbec přirozeně vhodným partnerem pro šťavnaté steaky, nejlépe z argentinského hovězího masa.

Dnes je Argentina největším producentem Malbecu na světě a Malbec se stal národní odrůdou, která je pěstována ve všech vinařských oblastech země. Proto se organizace Wines of Argentina rozhodla vzdát jí hold ustavením Světového dne odrůdy Malbec. Dnem oslav byl zvolen 17. duben, který by se časem měl stát mezi vinaři po celém světě tradičním datem spojeným s touto odrůdou.