Vinařství Casas del Bosque

Mnoho let snil Juan Cuneo Solari, syn italského imigranta, o vlastních vinicích, produkujících víno té nejvyšší kvality. V době, kdy se vinařský průmysl Chile soustředil na kvantitu na úkor kvality, Juan Cuneo usiloval o zachycení typických vlastností a charakteristických kvalit pro produkci prémiových vín. Roku 1993 založil v Údolí Casablanca vinařství Casas del Bosque. Byl mezi prvními, kteří se rozhodli využít tuto oblast za tímto účelem a Casas del Bosque je jedním z mála rodinných vinařství v tomto údolí.

Vinařství Casas del Bosque se nachází v Casablanca Valley. Jde o privilegované místo v Chile, určené pro produkci prémiových vín a uznané jako nejvhodnější místo pro osázení odrůdou Sauvignon Blanc. Výborně se zde daří i dalším odrůdám jako je Chardonnay, Riesling, Pinot Noir, Syrah, Cabernet Sauvignon nebo tradičnímu chilskému Carmenére.

Vinnou révu zde formuje klima s extrémními výkyvy teplot, ale i vulkanická půda s vysokým podílem červeného jílu na žulovém podloží. Ta dodává vínům mineralitu, zemitost a jemnou slanost. Vinařství je také hojně vyhledávané milovníky enoturistiky, tedy zážitkových pobytů na vinicích nejen během sklizně a zpracování vinné révy.

Casas del Bosque je držitelem mnoha světových ocenění např. World´s Best Vineyards 2020, Best of Wine Tourism a pyšní se též dvojnásobným titulem Chilské vinařství roku obdrženým v soutěži IWSC v Londýně. Vína dlouhodobě získávají vynikající ocenění nad 90 bodů v rámci hodnocení Tima Atkina, Jamese Sucklinga, Descorchados a časopisu Decanter.