Reportáž z akce Asado Argentino 2013

Reportáž z akce "Asado Argentino" 5.6.2013

Slunnou a vášnivou Argentinu jste mohli ochutnat 5.6.2013 přímo v areálu Pampas Market v Praze, kde argentinští kuchaři v rámci akce ASADO ARGENTINO servírovali lahodné argentinské steaky s omáčkou chimichurri, tradiční argentinské plněné taštičky „emapanadas“ a argentinskou klobásu s omáčkou chimichurri v čerstvé bagetce tzv. „choripan“ To vše doplnila lahodná argentinská vína z  vinařských regionů Mendoza, Patagonie a San Juan.

Argentinské tango Argentinské steaky VIP hosté

 

Příležitost vychutnat si vynikající jídlo, pití a skvělou zábavu s přáteli si nenechala ujít herečka Markéta Hrubešová, která je také vášnivou kuchařkou a na argentinské hovězí nedá dopustit: „Maso z argentinských krav je naprosto jedinečné. Je báječně šťavnaté, chutné a nemusí se vůbec marinovat. To, že se krávy celý den toulají po pampách a baští trávu je totiž z jejich masa cítit. Když si chci pochutnat na dobrém bifteku, jdu vždy jedině do Pampas Market." řekla Markéta

„Měl jsem to štěstí, že jsem Argentinu navštívil a jejich kuchyně mě naprosto uchvátila," sdělil nám herec, muzikant a moderátor Ondřej Brzobohatý, který má k jídlu kladný vztah nejen jako gurmán, ale občas rád něco uvaří. Na akci dorazil s kamarádem Matějem Rupertem, který v Buenos Aires koncertoval, ale pořádný steak tam ne a ne najít. „Strávil jsem v Argentině 10 dní a každý den jsme hledali restauraci, kde bychom ochutnali vyhlášené steaky. Sháněli jsme tak dlouho, až jsem z toho zhubnul. Dospěl jsem k tomu, že to nejlepší maso Argentinci vyvážejí anebo tam ty nejlepší steak housy schovávají. Naštěstí už máme Argentinu i tady v Praze," rozesměje se nakonec.

Akci navštívila také Markéta Hrubešová... ... a Ondřej Brzobohatý s Matějem Rupertem

 

Argentinské asado přilákalo i mistra ČR v badmintonu Petra Koukala. Se svou přítelkyní a rozhlasovou hlasatelkou Lucii Šilhánovou se zde učili tančit argentinské tango. Steaky z argentinské svíčkové prý doma připravuje výhradně Petr, který s nimi i dokonce vyhrál soutěž VIP Prostřeno.

 Argentinský Malbec vychutnal
Petr Koukal...

 ... i Antonín Panenka

Jitka Zelenková se dobře bavila
s argentinskými kuchaři.

 

Na argentinské grilování dorazila také zpěvačka Jitka Zelenková. Učila se připravovat argentinský steak a  tančit tango s Antonínem Panenkou. „Těm steakům se nedá odolat, jsou fantastické, a v kombinaci s výtečným argentinským vínem a tangem, které velice obdivuji, je to tady prostě pohádka. A to mě zde ještě čekalo překvapení. Vzhledem k tomu, že mám dnes narozeniny a nepodařilo se mi je utajit, dostala jsem dárek - dárkové balení s argentinskou svíčkovou, Malbecem a omáčkou Chimichurri, na které se už teď neskutečně těším," prozradila s úsměvem zpěvačka.

 
 Nejdříve tango s Antonínem Panenkou...  ... potom milé překvapení v podobě dárku
k narozeninám od manželů Ruberto,
majitelů PampasMarket

 

Argentinské Asado si všichni VIP hosté opravdu užili: