Dárkové balení SANTA CECILIA

Značka: L. A. Cetto
705 Kč 583 Kč bez DPH
Skladem

Dárkové balení vín Santa Cecilia v dřevěném boxu

BAJA CALIFORNIA, MEXIKO

Detailní informace

Detailní popis produktu

Santa Cecilia Sauvignon / Colombard

Odrůda: 50% Sauvignon Blanc, 50% Colombard

Barva: Světle žlutá se zelenkavými odlesky.

Vůně: Svěží vůně citrusových plodů.

Chuť: V chuti dominuje výrazná kyselinka a velmi ovocný charakter.

Snoubení s jídlem: Ryby a mořské plody, drůbež, těstoviny a saláty.

 

Santa Cecilia Cabernet / Malbec

Odrůda: 50% Cabernet Sauvignon, 50% Malbec

Barva: Rubínová

Vůně: Aromatická, vyvážená, po tmavém ovoci a džemu, s elegantními vjemy kouře, vanilky a čokolády.

Chuť: Hebká, středně plná.

Snoubení s jídlem: Perfektní k chuťově výrazným pokrmům, jemným i tvrdým sýrům, pečenému či grilovanému červenému masu a grilované zelenině.

Doplňkové parametry

Kategorie: Mexická vína
Druh: bílé
Objem: 0,75 l
Odrůda: Víceodrůdové víno
Vinařství: L.A.Cetto
Země původu: Mexico
Vinařská oblast: Baja California
Ideální teplota podávání: 10 – 12 °C
Alkohol: 12%
Počet v kartonu: 6 ks
Objem: 0,75 l
Země původu (text): MEXIKO - Mexiko je asi nejstarší vinařskou zemí Nového světa. Ihned po dobytí říše Aztéků v roce 1521 se španělští dobyvatelé, pod vedením Hernanda Cortéze, pokusili založit tradici vinohradnictví v Mexiku. Neměli ale velké úspěchy, protože horké a suché podnebí, které v Mexiku panuje, nebylo pro vinnou révu ideální. Tito pěstitelé se ale nevzdali a hledali oblasti, kde by se vinné révě dařilo. Ty našli na severu Kalifornie. V 18.století františkáni tyto španělské vinohrady rozšířili do celé Kalifornie. Pak ale došlo k odtržení Kalifornie od Mexika a tím na dlouhou dobu i k úpadku Mexického vinařství. Tradice pěstování vinné révy v Mexiku byla vzkříšena až začátkem 20.století, kdy sem přicházejí investice od velkých amerických a evropských společností. Vzhledem k již zmíněnému suchému a teplému klimatu v Mexiku, se zde vinné révě daří nejlépe na náhorních plošinách v nadmořské výšce 1500 a někdy až 2000m. Nyní je v Mexiku 8 vinařských oblastí, z nichž nejvýznamnější je Baja California. Jak už samotný název napovídá, leží na jižní hranici Kalifornie, téměř na dohled od kalifornského San Diega. V celém Mexiku je kolem 70 tisíc hektarů vinic. Především díky technologii řízeného kvašení a výsadbě kvalitních odrůd jsou mexická vína na stálém kvalitativním vzestupu a díky tomu se začínají prosazovat i na světových trzích a mezinárodních vinařských výstavách.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství L.A.CETTO

L. A. Cetto je jedním z nejvyhlášenějších a nejstarších vinařství Mexika. Téměř 40 let poté, co Angelo Cetto roku 1928 tuto doménu založil, rozšířil jeho syn Luis Agustín Cetto plochu vinic a vnesl do vinařství nové technologie. Dnes v tradici, založené Angelem Cettem, hrdě pokračuje již třetí generace rodiny, v osobě Luis Alberta Cetta.

Vinařství L. A. Cettodnes dnes vyrábí více než polovinu mexické produkce vína. Cetto obhospodařuje 2,500 akrů vinic v regionu Baja California. Zabývá se také produkcí tequily a olivového oleje.