L. A. CETTO Cabernet Sauvignon

BAJA CALIFORNIA, MEXIKO

 

Odrůda: 100% Cabernet Sauvignon

Barva: Tmavá rubínová

Aroma: Příjemná vůně květin, rybízu, malin a červených blum.

Chuť: Vyvážená se zralými taniny a tony červeného ovoce a červeného rybízu.

Zrání: 12 měsíců v sudech z francouzského dubu a 6 měsíců na láhvi.

Snoubení s jídlem: Hodí se skvěle k tapas, tučnějším rybám jako je losos a tuňák, zvěřině, červenému masu a výrazným sýrům.

 

: ks 327 Kč
Dostupnost: Skladem
 
Druh červené
Odrůda Zinfandel
Vinařství L.A.Cetto
Země původu Mexico
Země původu Mexiko
Vinařská oblast Baja California
Ideální teplota podávání 16°C
Alkohol 13,5%
Počet v kartonu 6 ks
Objem 0,75 l

MEXIKO - Mexiko je asi nejstarší vinařskou zemí Nového světa. Ihned po dobytí říše Aztéků v roce 1521 se španělští dobyvatelé, pod vedením Hernanda Cortéze, pokusili založit tradici vinohradnictví v Mexiku. Neměli ale velké úspěchy, protože horké a suché podnebí, které v Mexiku panuje, nebylo pro vinnou révu ideální. Tito pěstitelé se ale nevzdali a hledali oblasti, kde by se vinné révě dařilo. Ty našli na severu Kalifornie. V 18.století františkáni tyto španělské vinohrady rozšířili do celé Kalifornie. Pak ale došlo k odtržení Kalifornie od Mexika a tím na dlouhou dobu i k úpadku Mexického vinařství. Tradice pěstování vinné révy v Mexiku byla vzkříšena až začátkem 20.století, kdy sem přicházejí investice od velkých amerických a evropských společností. Vzhledem k již zmíněnému suchému a teplému klimatu v Mexiku, se zde vinné révě daří nejlépe na náhorních plošinách v nadmořské výšce 1500 a někdy až 2000m. Nyní je v Mexiku 8 vinařských oblastí, z nichž nejvýznamnější je Baja California. Jak už samotný název napovídá, leží na jižní hranici Kalifornie, téměř na dohled od kalifornského San Diega. V celém Mexiku je kolem 70 tisíc hektarů vinic. Především díky technologii řízeného kvašení a výsadbě kvalitních odrůd jsou mexická vína na stálém kvalitativním vzestupu a díky tomu se začínají prosazovat i na světových trzích a mezinárodních vinařských výstavách.

Vinařství L.A.CETTO

L. A. Cetto je jedním z nejvyhlášenějších a nejstarších vinařství Mexika. Téměř 40 let poté, co Angelo Cetto roku 1928 tuto doménu založil, rozšířil jeho syn Luis Agustín Cetto plochu vinic a vnesl do vinařství nové technologie. Dnes v tradici, založené Angelem Cettem, hrdě pokračuje již třetí generace rodiny, v osobě Luis Alberta Cetta.

Vinařství L. A. Cettodnes dnes vyrábí více než polovinu mexické produkce vína. Cetto obhospodařuje 2,500 akrů vinic v regionu Baja California. Zabývá se také produkcí tequily a olivového oleje.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář