Španělské bezlepkové pivo DAURA DAMM 330ml

Značka: Damm
39 Kč 32 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné

Bezlepkové španělské pivo vhodné pro celiaky

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Původ: Španělsko

Obsah alkoholu: 5,4%

Objem: 330ml

 

Historie pivovaru Damm:

Daura je světově nejvíce oceňované bezlepkové pivo. Zachovává si chuť a charakter skutečného piva, neboť se vyrábí se stejnou hlavní složkou běžného piva, s ječmenným sladem. Během výrobní fáze je řetězec lepku přerušen procesem hydrolýzy, čímž se získá pivo vhodné pro celiaky dodržující bezlepkovou dietu. 

Toto první bezlepkové pivo vyvinuli v roce 2006 mistři sládci ze španělského pivovaru Damm a oddělení pro celiaklii Španělského národního výzkumného ústavu CSIC (Spanish National Research Council). 

Všechny šarže jsou před uvedením na trh analyzovány a certifikovány ústavem CSIC, aby zajistily, že obsah glutenu je vždy nižší než 3 ppm (což je mnohem méně než 20 ppm považovaných za přijatelnou hodnotu komisí Codex Alimentarius pro spotřebu osobami s celiakií).

Pivovar Damm je barcelonský pivovar založený v roce 1876 alsaským sládkem Augustem Kuentzmannem Dammem. Dodnes se jedná o nezávislý pivovar, jenž je mimo jiné oficiálním sponzorem fotbalového klubu FC Barcelona. 

Pivovar Damm disponuje jedním z nejmodernějších výrobních zařízení v Evropě. Tento špičkový pivovar se může chlubit výrobou širokého sortimentu piv, mezi nimiž vyniká např. Estrella Damm, gastronomické pivo Inedit a nealkoholické pivo Free Damm.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: