SALENTEIN NUMINA GRAN CORTE

Tip
785 Kč 649 Kč bez DPH
Skladem

BODEGA SALENTEIN

UCO VALLEY, MENDOZA, ARGENTINA

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůda: Cuvée 5 odrůd Malbec (66%), Cabernet Sauvignon (20%), Cabernet Franc (5%), Merlot (5%), Petit Verdot (4%)

Jedná se o výběr 5 odrůd „Old block selection“ z nejstarších keřů viniční tratě El Oasis v nadmořské výšce 1080 metrů až 1300 metrů nad mořem.

O vinařství: Vinařství Bodega Salentein leží v nadmořské výšce 1200 metrů ve Valle de Uco, uprostřed svých vinic. Kolem nich se rozkládá více než 49 hektarů původní pouštní krajiny, zachované jako součást vinařství. Západnímu obzoru dominuje zasněžené pohoří And, dosahující výšky až 6100 metrů. Vinařství zpracovává hrozny, které dozrávají v polohách 1050 – 1700 m.n.m., v pěti různých mikroklimatech. Pro kvašení a zrání používají nerezové tanky i sudy z francouzského dubu. Podzemní sklepy leží osm metrů pod zemí a udržují konstantní teplotu 12 °C a vlhkost 80%. Na podlaze sklepa je vyobrazen symbol růžice kompasu ukazující na 4 světové strany, která vyjadřuje vztah vinařství a jeho majitelů ke zbytku světa. Pro tento originální design byly použity různě barevné přírodní kameny typické pro region Cuyo.

Barva: Tmavě purpurová barva s intenzivními fialovými odlesky.

Vůně: Komplexní vyvážené aroma černých plodů jako černý rybíz, borůvky, dále vůně malin, ostružin s jemným dotekem lékořice a tabáku.

Chuť: Intenzivní chuť s vyzrálými sametovými taniny a s dlouhým perzistentním závěrem.

Zrání: Zrání 16 měsíců v sudech z francouzského dubu.

Snoubení s jídlem: Výborně se hodí ke steakům, zvěřině a zrajícím sýrům.

Ideální teplota podávání: 16 °C

Obsah alkoholu: 13,5 %

Doplňkové parametry

Kategorie: Argentinská vína
Druh: červené
Objem: 0,75 l
Odrůda: Malbec
Vinařství: Bodegas Salentein
Země původu: Argentina
Vinařská oblast: Mendoza
Ideální teplota podávání: 16 °C
Obsah alkoholu: 13,5 %
Počet v kartonu: 6 ks
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství BODEGAS BODEGAS SALENTEIN

Vinařství Bodega Salentein leží v nadmořské výšce 1200 metrů ve Valle de Uco, uprostřed svých vinic. Kolem nich se rozkládá více než 49 hektarů původní pouštní krajiny, zachované jako součást vinařství. Západnímu obzoru dominuje zasněžené pohoří And, dosahující výšky až 6100 metrů. Vinařství zpracovává hrozny, které dozrávají v polohách 1050 – 1700 m.n.m., v pěti různých mikroklimatech. Pro kvašení a zrání používají nerezové tanky i sudy z francouzského dubu. Podzemní sklepy leží osm metrů pod zemí a udržují konstantní teplotu 12 °C a vlhkost 80%. Na podlaze sklepa je vyobrazen symbol růžice kompasu ukazující na 4 světové strany, která vyjadřuje vztah vinařství a jeho majitelů ke zbytku světa. Pro tento originální design byly použity různě barevné přírodní kameny, typické pro region Cuyo.