COLOMÉ ESTATE Malbec

Tip
Značka: Colomé
580 Kč 479 Kč bez DPH
Skladem

BODEGA COLOMÉ, VALLE CALCHAQUÍ, SALTA, ARGENTINA

Detailní informace

Detailní popis produktu


Vychutnejte si lahodný Malbec z nejstaršího argentinského vinařství Colomé, jehož vinice v oblasti Salta na severu Argentiny patří k nejvýše položeným na světě.

Malbec Colomé Estate je unikátní směs odrůdy Malbec ze čtyř různých nadmořských výšek a čtyř terroirů. Malbec z 1.700 m.n.m. dodává vínu zralost a sladké taniny. Hrozny z 2.300 m.n.m. poskytují vínu plnost a komplexitu. Réva Malbec z 2.700 m.n.m. dodává vínu svěžest a strukturu. Malbec z 3.111. m.n.m. doplňuje vínu kyselost a eleganci. 

Zaujme vás temnou granátovou barvou a výrazným aroma tmavého a červeného ovoce jako jsou ostružiny, černý rybíz, třešně a maliny a tony fialek, koření a minerálními tóny. V plné intenzivní chuti se sametovými vyzrálými taniny můžete objevovat tóny zralého ovoce a jemným dlouhým závěrem.


Odrůda:
100% Malbec

Barva: Velmi tmavá, granátová.

Aroma: Výrazné aroma tmavého a červeného ovoce, ostružin, černého rybízu, třešní a malin, minerální, s tóny fialek a koření.  

Chuť: Plná a intenzivní, sametová a zakulacená, se vyzrálými taniny, tóny zralého tmavého ovoce a jemným, dlouhým závěrem. 

Snoubení s jídlem: Pokrmy z červeného masa, zvěřina, zrající sýry.

Ocenění: 93 bodů Tim Attking, 92 bodů James Suckling, 93 bodů Vinous.

Doplňkové parametry

Kategorie: Argentinská vína
Druh: červené
Objem: 0,75 l
Odrůda: Malbec
Vinařství: Colomé
Země původu: Argentina
Vinařská oblast: Valle Calchaquísalta
Ideální teplota podávání: 17 - 19°C
Obsah alkoholu: 14,5 %
Počet v kartonu: 6 ks
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství COLOMÉ

Bodega Colomé bylo založeno v roce 1831 a je to nejstarší vinařství v Argentině. Pravděpodobně ho založil španělský guvernér regionu Salta. V roce 1854 přivezla jeho dcera Ascensión do Colomé první francouzské před-phylloxerické rostliny odrůd Malbec a Cabernet Sauvignon.

Vinná réva v této oblasti uzrává v polohách mezi 1700 a 3100 m. n. m., což z ní dělá oblast s nejvýše položenými vinicemi na světě a díky velmi speciálnímu mikroklimatu, velkému rozpětí mezi nejnižší a nejvyšší denní teplotou a intenzitou slunečního záření jsou místní vína výjimečně aromatická.

Bodega Colomé vyváží svá prémiová vína do více než 25 zemí na celém světě. V roce 2001 koupili toto vinařství Donald a Ursula Hessovi, postavili nové prostory pro zpracování vína s využitím nejmodernějších technologií a vybavení a dnes obhospodařují 140 ha vinic.