COLOMÉ ESTATE Malbec

BODEGA COLOMÉ, VALLE CALCHAQUÍSALTA, ARGENTINA

Odrůda: 100% Malbec

Barva: Velmi tmavá, granátová.

Aroma: Výrazné aroma tmavého a červeného ovoce, ostružin, černého rybízu, třešní a malin, minerální, s tóny fialek a koření.  

Chuť: Plná a intenzivní, sametová a zakulacená, se vyzrálými taniny, tóny zralého tmavého ovoce a jemným, dlouhým závěrem. 

Snoubení s jídlem: Pokrmy z červeného masa, zvěřina, zrající sýry.

 

: ks 580 Kč
Dostupnost: Skladem
 
Druh červené
Odrůda Malbec
Vinařství Colomé
Země původu Argentina
Vinařská oblast Valle Calchaquísalta
Ideální teplota podávání 17 - 19°C
Obsah alkoholu 14,5 %
Počet v kartonu 6 ks
Objem 0,75 l

Vinařství COLOMÉ

Bodega Colomé bylo založeno v roce 1831 a je to nejstarší vinařství v Argentině. Pravděpodobně ho založil španělský guvernér regionu Salta. V roce 1854 přivezla jeho dcera Ascensión do Colomé první francouzské před-phylloxerické rostliny odrůd Malbec a Cabernet Sauvignon.

Vinná réva v této oblasti uzrává v polohách mezi 1700 a 3100 m. n. m., což z ní dělá oblast s nejvýše položenými vinicemi na světě a díky velmi speciálnímu mikroklimatu, velkému rozpětí mezi nejnižší a nejvyšší denní teplotou a intenzitou slunečního záření jsou místní vína výjimečně aromatická.

Bodega Colomé vyváží svá prémiová vína do více než 25 zemí na celém světě. V roce 2001 koupili toto vinařství Donald a Ursula Hessovi, postavili nové prostory pro zpracování vína s využitím nejmodernějších technologií a vybavení a dnes obhospodařují 140 ha vinic.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář