COLOMÉ Torrontés

Značka: Colomé
321 Kč 265 Kč bez DPH
Skladem
BODEGA COLOMÉ, VALLE CALCHAQUÍSALTA, ARGENTINA

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůda: 100% Torrontés

Ochutnejte svěží lahodné víno z nejpěstovanější bílé odrůdy vinné révy v Argentině. Víno Colomé Torrontés vás zaujme svou svěžestí a intenzivním ovocno-květinovým aroma s tóny bílých růží, broskví a zralých citrusů. Na patře si vychutnáte tóny pomerančů, tropického ovoce, mandlí a sladkého koření. Skvělé vás osvěží samotné a  velmi dobře si ho vychutnáte s drůbeží, rybami, mořskými plody a saláty.  

Víno Colomé Torrontés pochází z nejstaršího argentinského vinařství Colomé založeném roku 1831. Leží na severu Argentiny v oblasti Salta, kde jeho vinná réva dozrává v nadmořské výšce až 3.111 metrů nad mořem.

Barva: Velmi světle zeleno-zlatá.

Aroma: Intenzivní vůně bílých růží, s tóny broskví a zralých citrusů.

Chuť: Svěží chuť, střední tělo, komplexní víno s tóny pomerančů, tropického ovoce, mandlí a sladkého koření.

Snoubení s jídlem: Hodí se k drůbeži, rybám, mořským plodům a salátům.

Ocenění: 92 bodů Decanter, 92 bodů James Suckling, 91 bodů Tim Attkin.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Argentinská vína
Druh: bílé
Objem: 0,75 l
Odrůda: Torrontés
Vinařství: Colomé
Země původu: Argentina
? Vinařská oblast: Valle Calchaquísalta
Ideální teplota podávání: 9 – 11 °C
Obsah alkoholu: 13,5%
Počet v kartonu: 6 ks
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství COLOMÉ

Bodega Colomé bylo založeno v roce 1831 a je to nejstarší vinařství v Argentině. Pravděpodobně ho založil španělský guvernér regionu Salta. V roce 1854 přivezla jeho dcera Ascensión do Colomé první francouzské před-phylloxerické rostliny odrůd Malbec a Cabernet Sauvignon.

Vinná réva v této oblasti uzrává v polohách mezi 1700 a 3100 m. n. m., což z ní dělá oblast s nejvýše položenými vinicemi na světě a díky velmi speciálnímu mikroklimatu, velkému rozpětí mezi nejnižší a nejvyšší denní teplotou a intenzitou slunečního záření jsou místní vína výjimečně aromatická.

Bodega Colomé vyváží svá prémiová vína do více než 25 zemí na celém světě. V roce 2001 koupili toto vinařství Donald a Ursula Hessovi, postavili nové prostory pro zpracování vína s využitím nejmodernějších technologií a vybavení a dnes obhospodařují 140 ha vinic.