EL ARINO Gewürztraminer

285 Kč 236 Kč bez DPH
Skladem
VIÑAS DEL VERO, SOMONTANO D. O., ŠPANĚLSKO

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůda: 100% Gewürztraminer

Barva: Středně intenzivní zlatá se zelenkavými odlesky.

Vůně: Odrůdové aroma květin, hlavně čajových růží, sladkého koření
a zralého tropického ovoce. 

Chuť: Kořenitá až nasládlá chuť se dobře doplňuje s nižší kyselinkou a velmi typickým charakterem tropického ovoce, připomínajícím zralé banány a sladké pomelo. Toto lehce pitelné víno má střední tělo a jemně mandlovou dochuť.  

Snoubení s jídlem: Hodí se skvěle k malým chuťovkám z výraznějších sýrů, foie gras a uzených ryb, ke kořeněným jídlům asijské kuchyně, ale
i k salátům, pastě, rybám a mořským plodům.

Ideální teplota podávání: 10 - 12°C

Obsah alkoholu: 13 %

Doplňkové parametry

Kategorie: Španělská vína
Druh: bílé
Objem: 0,75 l
Odrůda: Gewurztraminer
Vinařství: Viňas del Vero
Země původu: Španělsko
Vinařská oblast: Somontano D. O.
Ideální teplota podávání: 10 - 12°C
Obsah alkoholu: 13 %
Počet v kartonu: 6 ks
Objem: 0,75l
Země původu (text): Viňas del Vero je v současnosti jediným vinařstvím v Somontanu, které vyrábí víno z hroznů vypěstovaných v údolí Secastilla. Secastilla se nachází v nejsevernější části regionu Somontano, má výjimečné středomořské mikroklima a je velmi vhodné pro pěstování vinné révy, ale také oliv a mandlí. Odrůdu Gewürztraminer zde pěstují od roku 1990 na vinohradu „La Valle“ s jílovitou půdou, položeném ve 400 m. n. m., a v rámci Španělska jsou zde pro ni nejlepší podmínky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství VIÑAS DEL VERO

Viňas del Vero je v současnosti jediným vinařstvím v Somontanu, které vyrábí víno z hroznů vypěstovaných v údolí Secastilla. Secastilla se nachází v nejsevernější části regionu Somontano, má výjimečné středomořské mikroklima a je velmi vhodné pro pěstování vinné révy, ale také oliv a mandlí. Odrůdu Gewürztraminer zde pěstují od roku 1990 na vinohradu „La Valle“ s jílovitou půdou, položeném ve 400 m. n. m., a v rámci Španělska jsou zde pro ni nejlepší podmínky.