NEW AGE Sauvignon Blanc / Torrontés

249 Kč 206 Kč bez DPH
Skladem
VALENTIN BIANCHI
MENDOZA, ARGENTINA

Detailní informace

Detailní popis produktu

Svěží, přírodně nasládlé, perlivé víno NEW AGE z argentinského renomovaného vinařství Casa Bianchi nezkazí žádnou party!

NEW AGE výborně osvěží a díky nízkému obsahu alkoholu (9%) se příjemně pije.

NEW AGE je ideální jak na oslavy a party, tak pro běžné pití.


Odrůda
:
 Torrontés, Sauvignon Blanc

Barva: Velmi světle zlatá až zelenkavá.

Vůně: Intenzivní aroma ovoce a květin.

Chuť: Svěží, nasládlá chuť, s jemným perlením a citrusovým závěrem. Víno má přirozený obsah zbytkového cukru a oxidu uhličitého, který se tvoří během procesu kvašení.

Snoubení s jídlem: Ideální letní víno na oslavy a pikniky, hodí se i k dezertům.

 
O vinařství Casa Bianchi:

Vinařství Casa Bianchi řídí již třetí generace rodiny původem z Itálie. Valentin Bianchi přijel do Argentiny v roce 1910 a roku 1928 si splnil dlouholetý sen a založil své vinařství. Původně jej nazval „El Chiche“, ale v roce 1951 změnilo vinařství název na Valentin Bianchi, když se do obchodu zapojili jeho potomci. Ještě než roku 1968 Valentin Bianchi zemřel v rodném Fasanu, byl za své zásluhy oceněn italským státním vyznamenáním "Gran Cruz del Cavaliere Ufficiale". Vinice leží ve výšce 750 m. n. m. a hrozny jsou sbírány ručně. 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Argentinská vína
Druh: šumivé & perlivé
Objem: 0,75 l
Odrůda: Sauvignon Blanc, Torrontés, Víceodrůdové víno
Vinařství: Valentin Bianchi
Země původu: Argentina
Vinařská oblast: Mendoza
Ideální teplota podávání: 6 – 8 °C
Obsah alkkoholu: 8,5%
Počet v kartonu: 6 ks
Objem: 0,75 l
Země původu (text): ARGENTINA - Sněhem pokryté vrcholky And, deštné pralesy, vodopády, jezera, ale hlavně pampy pokrývající většinu území – to vše je Argentina – pátá největší vinařská země světa. Počátky vinohradnictví v Argentině můžeme sledovat již od roku 1557, kdy sem španěl Juan Cedrón přivezl první vinnou révu. Během 19.století se spolu s mnoha imigranty ze Španělska, Francie, Německa a Itálie, dostaly do Argentiny i nové odrůdy vinné révy. Díky rostoucím zkušenostem s pěstováním vinné révy a rozvoji infrastruktury se produkce vína koncem 19.století rychle zvyšovala. Naneštěstí výrobci sledovali spíše kvantitu než kvalitu vína, a proto většina vín z tohoto regionu nebyla vhodná pro vývoz. To se změnilo koncem 90. let 20.století, kdy se kvalita vín začala zlepšovat a díky tomu vzrostl i export vína. V současnosti je Argentina největším výrobcem vín v Jižní Americe a třináctým největším vývozcem na světě. Vinohradnictví v Argentině ovlivňují Andy v jejichž podhůří jsou nejvýznamnější vinařské regiony země - Salta, La Rioja, San Juan, Catamarca, Río Negro a Buenos Aires. Díky čistému vzduchu a zavlažování průzračnou horskou vodou se zde dobře daří mnoha odrůdám Hlavní a nejznámější vinařskou oblastí v Argentině je Mendoza, kde se vyrábí více než 60% z celkové produkce argentinských vín. Celých 84% z celkového exportu tvoří vína vyprodukovaná právě v této oblasti. Klimatické podmínky – ideální teploty a vlhkost vzduchu, dlouhé slunečné dny, a vhodné podloží, to vše dělá z Mendozy vinařskou oblast ideální pro pěstování vín té nejvyšší kvality. Nejtypyčtější odrůdou pro tento region je Malbec. Dalšími modrými odrůdami jsou Bonarda, Sangiovese, Tempranillo, Cabernet Sauvignon, Merlot, Barbera, Pinot Noir a Syrah. Hlavní domácí bílou odrůdou je pak Torrontés - vyrábí se z ní poměrně aromatická vína. Dalšími bílými odrůdami jsou Chardonnay, Chenin Blanc, Sauvignon Blanc, Riesling, Viognier a Sémillon. I když tradice dovozu argentinských vín do Evropy začala poměrně nedávno, do budoucnosti bude určitě úspěšně pokračovat k velké radosti všech milovníků vynikajícího vína.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství VALENTIN BIANCHI

Bodegas Valentin Bianchi řídí již třetí generace rodiny, jež byla součástí velké italské migrace do Argentiny začátkem 20. stol. Valentin Bianchi přijel do Argentiny v roce 1910, roku 1928 založil své vinařství a spolu s vinicemi a nazval jej El Chiche. Vinařství změnilo název pouze v roce 1951, kdy se do obchodu zapojili jeho potomci.

Ještě než roku 1968 Valentin Bianchi zemřel, stalo se Bodegas Valentin Bianchi jedním z hlavních argentinských vinařství. Za svůj úspěch byl Valentin oceněn rodnou Itálií.