Vína Leo Messi

LEO. VÍNA S TVŮRČÍ ESENCÍ.
VÍNA PODPORUJÍCÍ OHROŽENÉ DĚTI POMOCÍ NADACE LEO MESSI


Uznávané argentinské vinařství CASA BIANCHI, ve spolupráci s nejlepším světovým fotbalistou, Lionelem Messi, představují na českém trhu řadu vín „LEO Esencia Creadora“ (Leo: tvůrčí esence). Řada obsahuje tři vína tradičních argentinských odrůd – Leo Torrontés, Leo Malbec a Leo Malbec Premium. Česká republika je díky společnosti Nestar International po Argentině, Španělsku a Japonsku čtvrtou zemí světa, která má možnost uvést na trh tato vína. 

Vinařství Casa Bianchi věnuje Nadaci Leo Messi 10% procent z prodeje vín LEO na charitativní projekty podporující zdraví a vzdělání sociálně znevýhodněných a ohrožených dětí. Nadace Leo Messi byla založena v roce 2007. Leo Messi, působící zároveň jako vyslanec dobré vůle u světové organizace UNICEF, založení své nadace komentuje slovy: Rozhodl jsem se vytvořit nadaci, v rámci které chci pomáhat a přinášet radost dětem se stejnou silou a intenzitou, jakou jsem vynaložil na to, abych se stal fotbalistou, a jakou vynakládám na to, abych jím zůstal. Jsem nadšený vždy, když vidím, že dítě věří, že je tu naděje a když ho vidím šťastné.“ Pouze 25letý, Lionel ("Leo") Messi vyhrál již šest Zlatých míčů FIFA Ballon d'Or a je považován za nejslavnějšího fotbalistu naší planety, ne-li za jednoho z největších hráčů všech dob.

CASA BIANCHI, ležící v regionu Mendoza, je řízena již třetí generací rodiny Bianchi, jež byla součástí velké italské migrace do Argentiny začátkem 20. stol. Valentin Bianchi přijel do Argentiny v roce 1910, roku 1928 založil své vinařství a spolu s vinicemi jej nazval El Chiche. Vinařství změnilo název pouze v roce 1951, kdy se do obchodu zapojili jeho potomci. Ještě než roku 1968 Valentin Bianchi zemřel, stalo se Bodegas Valentin Bianchi jedním z hlavních argentinských vinařství.

 

Vína řady Leo Messi můžete vybírat z následujících odrůd:

Torrontés Malbec Malbec Premium