COLOMÉ AUTÉNTICO MALBEC 2020

Tip
Značka: Colomé
977 Kč 807 Kč bez DPH
Skladem

BODEGA COLOMÉ, VALLE CALCHAQUÍ
SALTA, ARGENTINA

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůda: 100% Malbec

Vychutnejte si lahodný Malbec z nejstaršího argentinského vinařství Colomé, jehož vinice v oblasti Salta na severu Argentiny patří k nejvýše položeným na světě.

Víno Colomé Auténtico vzniklo na počest průkopníků, kteří vysadili v Argentině první vinice a založili roku 1831 vinařství Colomé. Hrozny pocházejí z nejlepších viničních tratí umístěných v nadmořské výšce 2 300 m.n.m. Auténtico je vyrobené původními tradičními technikami zpracování vína bez zrání v sudu pro zachování svěžesti a ovocnosti.

Zaujme vás temnou černo-fialovou barvou a sametovým aroma tmavého a červeného ovoce jako jsou ostružiny, černý rybíz a višně s lehkou mineralitou a tóny fíkové marmelády a koření. Velmi intenzivní, robustní a koncentrovaná chuť zralého ovoce se zralými taniny, plným tělem, svěží kyselinkou a dlouhým závěrem.

Barva: Velmi tmavá, černo-fialová.

Aroma: Sametové aroma tmavého a červeného ovoce, ostružin, černých třešní, černého rybízu, lehce minerální, s tóny fíkové marmelády a koření.  

Chuť: Velmi intenzivní, robustní a koncentrovaná, se zralými taniny, plným tělem, svěží kyselinkou a dlouhým závěrem, tóny zralého ovoce. 

Zrání: 10 měsíců v nerezových tancích a 10 měsíců na láhvi.

Snoubení s jídlem: Hovězí maso, zvěřina, výrazné sýry, dezerty z hořké čokolády.

Ocenění: 94 Vinos, 93 Descorchados, 92 James Suckling.

 
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Argentinská vína
Druh: červené
Objem: 0,75 l
Odrůda: Malbec
Vinařství: Colomé
Země původu: Argentina
Vinařská oblast: Valle Calchaquísalta
Ideální teplota podávání: 17 - 19°C
Obsah alkoholu: 14,5 %
Počet v kartonu: 6 ks
Objem: 0,75 l
Analytika vína: PH: 3,6 Kyselina: 5,85 g/l Cukr: 2,4 g/l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství COLOMÉ

Bodega Colomé bylo založeno v roce 1831 a je to nejstarší vinařství v Argentině. Pravděpodobně ho založil španělský guvernér regionu Salta. V roce 1854 přivezla jeho dcera Ascensión do Colomé první francouzské před-phylloxerické rostliny odrůd Malbec a Cabernet Sauvignon.

Vinná réva v této oblasti uzrává v polohách mezi 1700 a 3100 m. n. m., což z ní dělá oblast s nejvýše položenými vinicemi na světě a díky velmi speciálnímu mikroklimatu, velkému rozpětí mezi nejnižší a nejvyšší denní teplotou a intenzitou slunečního záření jsou místní vína výjimečně aromatická.

Bodega Colomé vyváží svá prémiová vína do více než 25 zemí na celém světě. V roce 2001 koupili toto vinařství Donald a Ursula Hessovi, postavili nové prostory pro zpracování vína s využitím nejmodernějších technologií a vybavení a dnes obhospodařují 140 ha vinic.