Contra Cara Reserva Malbec

Tip
357 Kč 295 Kč bez DPH
Skladem

BODEGAS CALLIA, SAN JUAN, ARGENTINA

Detailní informace

Detailní popis produktu

Contra Cara znamená ve španělštině "tváří v tvář". Dvě tváře představují údolí Pedernal. Na jedné straně jeho divokost, sílu přírody, komplexnost půdy a svěžest tajícího ledu, který zavlažuje vinice. Jeho druhá tvář představuje harmonii a eleganci aroma vína a jemně vyváženou strukturu tohoto výjimečného vína.

Odrůda:
100% Malbec

Barva: Intenzivní fialová barva.

Vůně: Intenzivní aromatika typická pro Malbec z vysoké nadmořské výšky. Převažuje svěží vůně červeného ovoce s jemným dotekem dřeva.

Chuť: Svěží, delikátní se sametovými a jemnými taniny. Kulaté, vyvážené, harmonické víno s dlouhým závěrem. 

Zrání: 30% vína zrálo 12 měsíců na sudech z francouzského (50%) a amerického (50%) dubu.

Snoubení s jídlem: Červená masa, hlavně steaky, zvěřina, výrazné a plísňové sýry a paštiky. Před konzumací nechte víno prodýchat, lépe se rozvine. 

Ocenění: Decanter 97 bodů

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Argentinská vína
Druh: červené
Objem: 0,75 l
Odrůda: Malbec
Vinařství: Bodegas Callia
Země původu: Argentina
Vinařská oblast: Valle de Tulum
Potenciál zrání: 3 - 5 let od data lahvování.
Ideální teplota podávání: 16 - 18°C
Analytika vína: 14,5%
Počet v kartonu: 6 ks
Objem: 0,75 l
Země původu (text): Vinařství Bodegas Callia vzniklo z přesvědčení, že je možné vyrobit zcela nový styl vína. Během celého procesu pěstování hroznů a výroby vína se řídí jednotlivými fázemi měsíce, které podle zakladatelů vinařství mohou ovlivnit kvalitu výsledného produktu. Jejich vinice se nacházejí ve Valle de Tulum v regionu San Juan, druhé nejvýznamnější oblasti v Argentině. Díky stálému klimatu s jen malým objemem srážek zde mají hrozny optimální podmínky jako je dostatek slunečního svitu, lehkého vánku a suchého vzduchu z pouště. Výrazné teplotní rozdíly se pohybují od -9°C v zimě po 45°C během léta. Průměrný věk keřů je 15 let. Bodegas Callia patří spolu s Bodegas Salentein do holandské skupiny M. P. Wines.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství BODEGAS CALLIA

 Vinařství Bodegas Callia vzniklo z přesvědčení, že je možné vyrobit zcela nový styl vína. Během celého procesu pěstování hroznů a výroby vína se řídí jednotlivými fázemi měsíce, které podle zakladatelů vinařství mohou ovlivnit kvalitu výsledného produktu.

Jejich vinice se nacházejí ve Valle de Tulum v regionu San Juan, druhé nejvýznamnější oblasti v Argentině. Díky stálému klimatu s jen malým objemem srážek zde mají hrozny optimální podmínky jako je dostatek slunečního svitu, lehkého vánku a suchého vzduchu z pouště. Výrazné teplotní rozdíly se pohybují od - 9°C v zimě po 45°C během léta. Průměrný věk keřů je 15 let.

Bodegas Callia patří spolu s Bodegas Salentein do holandské skupiny M. P. Wines.