RUTINI Dominio Malbec

Novinka
Značka: Rutini
990 Kč 818 Kč bez DPH
Skladem

RUTINI WINES, UCO VALLEY
MENDOZA, ARGENTINA

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůda: 100% Malbec

Barva: Intenzivní granátová barva s  fialovými odlesky

Aroma: Ve vůni vynikají ovocné tóny jako švestky, květinové tóny jako maceška a speciální tóny jako lékořice s dotekem vanilky

Chuť: Šťavnaté, svěží víno s typickými tóny černého zralého ovoce, s dotekem herbálních tónů, pomerančové kůry, grafitu a s vyváženou kyselinou. Harmonické, zakulacené víno s příjemnými taniny a  dlouhým závěrem. Vyvážený Malbec z privilegované zóny Uco Valley

Snoubení s jídlem: Výborně doplňuje červené grilované maso, jehněčí maso, empanady a tvrdé zralé sýry

Zrání: 12 měsíců v sudech z francouzského dubu (20 % nové sudy, 80 % sudy druhé použití )

 

Pár slov o odrůdě Malbec: 

Malbec pochází z jihozápadní Francie a je jednou ze šesti odrůd uznaných pro výrobu červených vín v Bordeaux. Stal se prémiovou modrou odrůdou v Argentině, kde našel skvělé klimatické a půdní podmínky pro pěstování a místní vína této odrůdy získala světový věhlas. Ve světě je tato odrůda vysazena z více než 70% v Argentině, kolem 20% ve Francii a cca 9% ve zbytku světa, např. v Chile, USA, Jižní Austrálii, Brazílii, Španělsku a Itálii. Ve Francii stavy odrůdy mírně, ale setrvale klesají, protože má nepravidelné výnosy a je zde náročná na pěstování, nejlepší výsledky zde přináší Malbec na jihu, v okolí města Cahors. Zato ve vinicích Nového světa, kam byl přivezen v 19. století, zažívá impozantní návrat, zvláště mu vyhovují suché a teplé podmínky argentinského regionu Mendoza. Vína této odrůdy mají příjemnou chuť a střední až plné tělo, ovocné tóny a intenzivní rubínovou barvu. Díky svým robustním, ale zároveň sametově hladkým taninům je Malbec vhodným vínem ke šťavnatým steakům.

Doplňkové parametry

Kategorie: Argentinská vína
Druh: červené
Objem: 0,75 l
Odrůda: Malbec
Vinařství: Rutini
Země původu: Argentina
Země původu: Argentina
Vinařská oblast: Mendoza
Potenciál zrání: 7 - 8 let
Ideální teplota podávání: 16°C - 18°C
Analytika vína: Alkohol 13.5%, kyseliny 5.25 g/l, pH 3.75
Počet v kartonu: 6 ks
Objem: 0,75 l
Země původu (text): ARGENTINA - Sněhem pokryté vrcholky And, deštné pralesy, vodopády, jezera, ale hlavně pampy pokrývající většinu území – to vše je Argentina – pátá největší vinařská země světa. Počátky vinohradnictví v Argentině můžeme sledovat již od roku 1557, kdy sem španěl Juan Cedrón přivezl první vinnou révu. Během 19.století se spolu s mnoha imigranty ze Španělska, Francie, Německa a Itálie, dostaly do Argentiny i nové odrůdy vinné révy. Díky rostoucím zkušenostem s pěstováním vinné révy a rozvoji infrastruktury se produkce vína koncem 19.století rychle zvyšovala. Naneštěstí výrobci sledovali spíše kvantitu než kvalitu vína, a proto většina vín z tohoto regionu nebyla vhodná pro vývoz. To se změnilo koncem 90. let 20.století, kdy se kvalita vín začala zlepšovat a díky tomu vzrostl i export vína. V současnosti je Argentina největším výrobcem vín v Jižní Americe a třináctým největším vývozcem na světě. Vinohradnictví v Argentině ovlivňují Andy v jejichž podhůří jsou nejvýznamnější vinařské regiony země - Salta, La Rioja, San Juan, Catamarca, Río Negro a Buenos Aires. Díky čistému vzduchu a zavlažování průzračnou horskou vodou se zde dobře daří mnoha odrůdám Hlavní a nejznámější vinařskou oblastí v Argentině je Mendoza, kde se vyrábí více než 60% z celkové produkce argentinských vín. Celých 84% z celkového exportu tvoří vína vyprodukovaná právě v této oblasti. Klimatické podmínky – ideální teploty a vlhkost vzduchu, dlouhé slunečné dny, a vhodné podloží, to vše dělá z Mendozy vinařskou oblast ideální pro pěstování vín té nejvyšší kvality. Nejtypyčtější odrůdou pro tento region je Malbec. Dalšími modrými odrůdami jsou Bonarda, Sangiovese, Tempranillo, Cabernet Sauvignon, Merlot, Barbera, Pinot Noir a Syrah. Hlavní domácí bílou odrůdou je pak Torrontés - vyrábí se z ní poměrně aromatická vína. Dalšími bílými odrůdami jsou Chardonnay, Chenin Blanc, Sauvignon Blanc, Riesling, Viognier a Sémillon. I když tradice dovozu argentinských vín do Evropy začala poměrně nedávno, do budoucnosti bude určitě úspěšně pokračovat k velké radosti všech milovníků vynikajícího vína.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství RUTINI

Rutini je součástí vinařství zvaného "La Rural", které má vinice v Maipu, Tupungato, Rivadavia a La Consulta v Mendoze. Vinice Rutini v tomto regionu jsou staré více než 65 let. Vína rodiny Rutini patří ke špičce vinařství a spolu s víny vinařství Catena k nejlepším a nejznámějším vínům celé Argentiny.

V současnosti je ke zpracování využívána nejmodernější technologie včetně pneumatických lisů a automatického promíchávání při fermentaci červených vín.