Pyros Single Vineyard Malbec Block N°4 2018

Tip
Značka: Pyros Wines
890 Kč 736 Kč bez DPH
Skladem

BODEGAS PYROS, SAN JUAN, ARGENTINA

Detailní informace

Detailní popis produktu

Prvotřídní víno vyrobené v limitované edici 30.000 lahví z výběrových hroznů z tratě číslo 4 vinařství Pyros, která je charakteristická vysokou koncentrací vápencové, břidlicové a žulové půdy. Oceněno 95 body vinným kritikem a světoznámým hodnotitelem vín Timem Atkinem.

Odrůda:
100% Malbec

Barva: Tmavá rubínová s fialovými odlesky.

Aroma: Šťavnaté víno s vůní višní a třešní, planě rostoucích květin, anýzu a koření.

Chuť: Komplexní, plné, vyrovnané víno s jemnými sametovými taniny a dlouhým závěrem. V chuti černé a červeného ovoce džemovitého
charakteru.

Zrání: Zrání 18 měsíců v sudech z francouzského (50 %) a amerického dubu (50%) a rok na láhvi.

Snoubení s jídlem: Vhodné ke grilovanému červenému masu

 

 

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Argentinská vína
Druh: červené
Objem: 0,75 l
Odrůda: Malbec
Vinařství: Pyros Wines
Země původu: Argentina
Vinařská oblast: Valle de Pedernal
Ročník: 2014
Potenciál zrání: 3 - 5 let od data lahvování.
Ideální teplota podávání: 16 - 18°C
Obsah alkoholu: 14 %
Počet v kartonu: 6 ks
Objem: 0,75 l
Země původu (text): ARGENTINA - Sněhem pokryté vrcholky And, deštné pralesy, vodopády, jezera, ale hlavně pampy pokrývající většinu území – to vše je Argentina – pátá největší vinařská země světa. Počátky vinohradnictví v Argentině můžeme sledovat již od roku 1557, kdy sem španěl Juan Cedrón přivezl první vinnou révu. Během 19.století se spolu s mnoha imigranty ze Španělska, Francie, Německa a Itálie, dostaly do Argentiny i nové odrůdy vinné révy. Díky rostoucím zkušenostem s pěstováním vinné révy a rozvoji infrastruktury se produkce vína koncem 19.století rychle zvyšovala. Naneštěstí výrobci sledovali spíše kvantitu než kvalitu vína, a proto většina vín z tohoto regionu nebyla vhodná pro vývoz. To se změnilo koncem 90. let 20.století, kdy se kvalita vín začala zlepšovat a díky tomu vzrostl i export vína. V současnosti je Argentina největším výrobcem vín v Jižní Americe a třináctým největším vývozcem na světě. Vinohradnictví v Argentině ovlivňují Andy v jejichž podhůří jsou nejvýznamnější vinařské regiony země - Salta, La Rioja, San Juan, Catamarca, Río Negro a Buenos Aires. Díky čistému vzduchu a zavlažování průzračnou horskou vodou se zde dobře daří mnoha odrůdám Hlavní a nejznámější vinařskou oblastí v Argentině je Mendoza, kde se vyrábí více než 60% z celkové produkce argentinských vín. Celých 84% z celkového exportu tvoří vína vyprodukovaná právě v této oblasti. Klimatické podmínky – ideální teploty a vlhkost vzduchu, dlouhé slunečné dny, a vhodné podloží, to vše dělá z Mendozy vinařskou oblast ideální pro pěstování vín té nejvyšší kvality. Nejtypyčtější odrůdou pro tento region je Malbec. Dalšími modrými odrůdami jsou Bonarda, Sangiovese, Tempranillo, Cabernet Sauvignon, Merlot, Barbera, Pinot Noir a Syrah. Hlavní domácí bílou odrůdou je pak Torrontés - vyrábí se z ní poměrně aromatická vína. Dalšími bílými odrůdami jsou Chardonnay, Chenin Blanc, Sauvignon Blanc, Riesling, Viognier a Sémillon. I když tradice dovozu argentinských vín do Evropy začala poměrně nedávno, do budoucnosti bude určitě úspěšně pokračovat k velké radosti všech milovníků vynikajícího vína.
Vinařství: Bodegas Callia se nachází v údolí Tulum v provincii San Juan mezi pohořím Pie de Palo na severu a Cerro Chico Zonda na jihu v průměrné výšce 630 metrů nad mořem. Průměrná roční teplota v oblasti je 17C° a roční úhrn srážek je nízký (pod 95 mm). Tyto podmínky spolu s jjílovitohlinitou půdou vytváří intenzivní, ovocná osobitá vína bohatě odrážející svůj terroir. San Juan je po Mendoze druhá největší vinařská oblast v Argentině o celkové ploše 49.000 hektarů.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: