CASAS DEL BOSQUE Sauvignon Blanc LA CANTERA

Tip
459 Kč 379 Kč bez DPH
Skladem

CASAS DEL BOSQUE
CASABLANCA VALLEY, CHILE

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůda: 100% Sauvignon Blanc

Barva: Světlá slámová se zelenkavými odlesky.

Vůně: Výrazné aroma grapefruitu, zimostráze a mučenky. 

Chuť: Elegantní a osvěžující suché víno s lehkou mineralitou. V chuti dominuje výrazná osvěžující kyselinka a citrusové a bylinné tóny. 

Zrání: 5 dní macerace za studena, fermentace probíhala v nerezových tancích při teplotě 12 až 18 °C, zrání na kalech několik týdnů.

Snoubení s jídlem: Výborně doplní ústřice, krevety a grilované ryby na bylinkách jako je petržel, koriandr či pažitka. Vhodné k zeleným olivám, chutney a všem druhům kozích sýrů.

Ideální teplota podávání: 6 – 8 °C

Obsah alkoholu: 13,5%


Doplňkové parametry

Kategorie: Chilská vína
Druh: bílé
Objem: 0,75 l
Odrůda: Sauvignon Blanc
Vinařství: Casas del Bosque
Země původu: Chile
Vinařská oblast: Casablanca
Ideální teplota podávání: 6– 8 °C
Obsah alkoholu: 13,5%
Počet v kartonu: 6 ks
Objem: 0,75 l
Země původu (text): CHILE - Chile je jedním z nejvyspělejších států států jihoamerického kontinentu. Dnes se tato dlouhá, úzká země na úpatí And právem nazývá výkladní skříní jižní Ameriky. A díky novým moderním technologiím a skvělým podmínkám produkuje vína světové třídy. Počátky chilského vinohradnictví sahají až do 16.století a jsou spojeny s příchodem španělských dobyvatelů. Byli to právě oni, kdo do Chile vinnou révu přivezli. V polovině 18. století se začaly používat i francouzské klasické odrůdy jako Cabernet Sauvignon, Merlot, Chardonnay, Sauvignon Blanc aj. Moderní historie začala v osmdesátých letech minulého století, kdy se masivně začaly používat nerezové tanky pro řízenou fermentaci a dřevené sudy ke staření vín. Ruku v ruce s růstem kvality vín, začal růst i jejich export. Vzrostl i počet vinařství – v roce 1995 jich bylo 12 a v roce 2005 již 70. Nejdůležitější a nejproduktivnější oblastí je Central Valley (centrální údolí) se svými čtyřmi regiony (Maipo Valley, Rapel Valley, Curicó Valley, Maule Valley) a severnější oblast Aconcagua s údolími Aconcagua a Casablanca. Podnebí ve všech regionech je výrazně ovlivněno pohořím And na východě a Tichým oceánem na západě. Vinice jsou vysazovány na pláních mezi andskými horami, podél hlavních řek Maipo, Rapel a Maule. Díky 5000 km délky Chile je zde velmi různorodé klima – od horkého a suchého na severu až po chladnější na jihu. Průměrný roční srážkový úhrn činí pouze 38 mm, proto je většina chilských prémiových vinic uměle zavlažována. Poloha vinic v podhůří And způsobuje velké rozdíly mezi denními a nočními teplotami. Tyto velké teplotní rozdíly umožňují v hroznech udržet dostatek kyseliny a aroma. Celkově se podnebí podobá středomořskému – průměrné roční teploty jsou 15-18°C. Chilský vinařský zákon je blíž kalifornskému, než např. francouzskému AOC systému. Zákon, který začal platit v roce 1995, stanovuje hranice pěti hlavních oblastí (Atacama, Coquimbo, Aconcagua, Valle Central a Southern Chile) a reguluje značení na etiketách. Zákon také stanovuje, že víno musí obsahovat minimálně 75% odrůdy deklarované na etiketě, stejně tak jako uvedeného ročníku a regionu původu. U vyšších tříd se také můžeme setkat s klasifikací Reserva a Gran Reserva, ovšem s mnohem přijatelnějším cenovým navýšením než např. ve Španělsku. Neobsahuje však pravidla pro užívání odrůd vín, vinohradnictví ani postupy výroby. Přes krátkou vinařskou historii této země jsou chilská vína velmi populární a vyhledávaná. Za příznivou cenu nabízí příjemná, ovocná, nezaměnitelná a výrazně buketní vína pro nenáročné i pro znalce.
Analytika vína: Alkohol 13,5 %, kyselost 7,2 g/l, zb. cukr g/l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství CASAS del BOSQUE

Mnoho let snil Juan Cuneo Solari, syn italského imigranta, o vlastních vinicích, produkujících víno té nejvyšší kvality. V době, kdy se vinařský průmysl Chile soustředil na kvantitu na úkor kvality, Juan Cuneo usiloval o zachycení typických vlastností a charakteristických kvalit pro produkci prémiových vín. Roku 1993 založil v Údolí Casablanca vinařství Casas del Bosque. Byl mezi prvními, kteří se rozhodli využít tuto oblast za tímto účelem a Casas del Bosque je jedním z mála rodinných vinařství v tomto údolí.

Jde o privilegovaném místo v Chile, určené pro produkci prémiových vín a uznaném jako nejvhodnější místo pro vinice osázené odrůdou Sauvignon blanc. Redukovaná sklizeň umožňuje činit produkovat vína té nejvyšší kvality. Casas del Bosque věří na tradici, a proto jsou hrozny z jejich vinic sbírány ručně.

Přes 80% produkce Casas del Bosque je exportováno na nejnáročnější trhy světa.